top of page

DEĞERLENDİRME MERKEZİNE NASIL HAZIRLANILIR?

Güncelleme tarihi: 16 Mar 2023


degerlendirme-merkezine-nasıl-hazırlanılır


Değerlendirme ya da Gelişim Merkezi dendiğinde içinde vaka ve simülasyonların olduğu farklı vakalar ve genellikle mülakata da yön verilen tam gün ya da yarım günlük uygulamalar ifade ediliyor.

Yeni mezun seviyeye de üst düzey seviyelere de uygulanabilir. Tabii her seviye için farklı araçlar ve farklı bir tasarım uygulanır.

Bu uygulamalara test olacakmış gibi hazırlanmanın bir yolu yok. Çünkü zaten vakaların tam bir doğru cevabı da yok. Birçok zaman başıma gelmiştir. Ben vaka yazarken hiç düşünmediğim bir konuyu bulup çıkaran adaylar olur ki tahmin etmediğim bir çözüm üretirler ve başarılı olurlar. Aynı normal iş yaşamında olduğu gibi… Her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyişi var.

Değerlendirme Merkezinde başarılı olmak potansiyelinizi azami oranda ortaya koyabilmek demektir. O güne kadar biriktirdiğiniz tüm taşları ortaya dökme zamanı gelmiştir.

Etkili performans için önerilerim:

  • Her terfi ya da işe alım sürecinde olduğu gibi hedef pozisyondan ne beklendiğini çok iyi bilmelisiniz. Eğer şirket içi bir terfi ise hedef pozisyon için geçerli olan yetkinlikleri okumanızı öneririm.

  • ODAKLANMAK: O sabah gittiğinizde hiç olmadığınız kadar ANDA olmanız, o sırada …. http://www.filizdemirbag.com/?p=15

Filiz Gündoğdu (Değerlendirme Birim Lideri, Yönetici & Kariyer Koçu, PCC)

Commenti


bottom of page