top of page
business-growth-leadership-and-win-conce

Co-Active Koçluk Programları

Co-active® Koçluk programları tüm dünyada en çok tercih edilen 5 modüllük temel program ile başlayan, istenirse sertifikasyon süreci ile devam eden benzersiz kalitede bir programlar serisidir.

Dünyanın en büyük koçluk okulu olan CTI’ın 30 yılda yetiştirdiği 145.000’in üzerinde koç tüm dünyada son derece prestijli koçlar olarak hizmet vermektedir.

CTI programını benzersiz kılan özelliklerden bir tanesi sadece CTI tarafından öğretilebilen Co-Active modelin desteği ile sizi konu ya da kişinin kim olduğundan bağımsız olarak özgüvenle koçluk yapabilecek donanımı sağlamasıdır.

İlk 5 modül olan Temel Koçluk Programı’nın tamamlanmasını takiben arzu edilirse devam edilebilecek sertifikasyon programı tüm dünyada altın standart olarak saygı görmektedir.

Co-active® koçluk, birlikte, müşterinin yaşamı ve işine ilişkin danışmanlık yapılırken elde edilen kalite ve sonuçları geliştirme işlevi gören üç temel prensibi bir araya getirir.

  • Fullfilment (Doyum)- hayattan derin anlam ve memnuniyet elde etme

  • Balance (Denge) – güçlü seçimler yaparak ve etkili adımlar atarak dünyayı güçlü bir bakış açısından görme.

  • Process (Proses) – yaşam ya da işteki herhangi bir anın zenginliğini tam anlamıyla tecrübe etme

  • Co-active® Koçluk programı insanların ilişkilerini ve diyaloglarını tamamen farklı bir düzeye taşımasına olanak sağlar. Bireyleri, Co-active® yöntemini kullanarak hakiki ilişkiler kurma yoluyla hedeflerine doğru başarıyla ve tatminle yönlendirecek becerileri öğreneceksiniz. Yapma ve Olma dengesini hayatın her alanında uygulamak üzerine edineceğiniz beceriler ile sadece koçluk yaparken değil, kişisel gelişiminizde ve liderlik becerilerinizin hayata geçirilmesinde de dönüşümsel adımlar atacaksınız.

 

Neden CTI’yı Tercih Etmelisiniz?


CTI koçluk programlarını benzersiz kılan 7 temel özellik vardır.

Deneyimsel Öğrenim
CTI tam anlamı ile yetişkin öğrenimine uygun deneyimsel öğrenim metotları uygulayarak becerilerin içselleşmesini sağlar. Bisiklet kullanmayı öğrenmek gibi beceriler kalıcı olarak kullanılır ve hakkında konuşmak yerine gerçek hayat uygulamaları ile deneyimler derinleşir.

Derinleşmek
Uygulama ve pratiklerle desteklenen programlarımızın ilk 5 modülü her programda 2 Lider ve 2 Asistanın destekleri ile derinleşmeyi sağlar.

Birebir
Kalıcı beceriler geliştirmek için birebir ve grup çalışmaları ile desteklenen programlarımız kendinizi ve başkalarını anlamak üzerine benzersiz deneyimler yaşamanıza olanak verir.

Co-Active
Co-Active model güçlü bir yapı olarak koçluk sürecinde bireylerin kendi cevaplarını bulmasını, kaynaklarını verimli bir şekilde kullanmasını, güçlü ilişkiler kurmasını, yaratıcılığını devreye sokabilmesini ve eyleme geçmesini sağlar.

Bireyselleştirme
Kişisel deneyimlerin çok önemli ve derin olduğu CTI programlarında her katılımcı kendine özgü benzersiz bir deneyim yaşar.

Sürdürülebilirlik
CTI tüm dünyadaki koçlarının birbirine ulaşmasını sağlayan Co-Active Network ağı ile tecrübe ve bilgi paylaşımı için benzersiz fırsatlar sunmaktadır. Her ay Türkiye’de yapılan mezun ve katılımcı toplantıları ile farklı konularda konuşmacılar davet edilerek bilgi paylaşımları yapılmaktadır.

Kanıtlanmış
Co-Active model tüm dünyada en eski ve büyük koçluk okulu olarak pek çok işbirliği ile gücünü kanıtlamıştır. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) level 2 (seviye 2) onaylı olan CTI aynı zamanda ACE (American Council on Education) tarafından da kredilendirilmiş ilk ve tek koçluk okuludur. CTI 2012 yılından itibaren Harvard Tıp Fakültesi ile yaptığı işbirliği ile koçluğun bilimsel yönlerini incelemek üzerine yapılan çalışmalara katkı sağlamaktadır.

Female Lecturer

CO-ACTIVE KOÇLUK EĞİTMENLERİ FAKÜLTE KADROSU

 CTI'ın koçlukta tüm hayatı hedef alan koçluk yaklaşımı; kişilerin iş hayatlarında başarıya ulaşmalarını, iş ve özel yaşamlarında tatmin edici, hayat boyu öğrenmeyi destekleyen bir zenginliğe kavuşmalarını sağlamaktadır. 

PROGRAM TARİHLERİMİZ

Programlarımız tek tek satın alınabilir ancak birbirini takip eden sıra ile katılınmalıdır.
Herhangi bir programa katılmadan önce mutlaka daha öncekilerin Türkiye’de veya yurtdışında tamamlanmış olması gerekmektedir. Online programlarımızın takvimine göz atın. 

Schedule
ıcf yeni logo.png
bottom of page